İptal ve İade Şartları

Kidsbank İade Koşullar:

Ürün iade işlemlerinde, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun şartları uygulanır. Alıcılar, 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Bu hakkın kullanılabilmesi için, cayma kararının Kidsbank’a 7 günlük bu süre zarfında yazılı olarak bildirilmesi gerekmektedir. Bildirim için Ürün İade Formunu (link) kullanabilir, ya da [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Tüketici’nin özel taleplerine göre üzerinde değişiklik yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.

Bildirim yapıldıktan sonra onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır.

İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyallerin eksiksiz olarak size bildireceğimiz adrese gönderilmesi gerekmektedir. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işleminin gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir.

Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV’si ve var ise diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez.

İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği uzmanlar tarafından incelenir. İade onaylanırsa, 7 gün içinde ödendiği şekli ile iade edilir. Tüketicinin cayma hakkını kullanarak yapmış olduğu iadelerde, satıcının söz konusu ürünün teslimatı için kargo firmasına ödemiş olduğu tutarlar düşülerek iade işlemi yapılır.


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.