Kidsbank Faydaları

Kidsbank  Faydaları Para Biriktirme alışkanlığı kazandırır Hedef koyma bilinci yaratır Matematik bilgisini güçlendirir Özgüvenine katkı sağlar.
Para biriktirme alışkanlığı kazandırır Yapılan araştırmalar, çocuklardaki biriktirme eğiliminin oyuncak, giysi, kitap, hatta şeker gibi nesneleri biriktirme arzusuyla doğal olarak ortaya çıktığını göstermiştir. Bunun ana sebeplerinden bir tanesi, çocuğun biriktirirken ve biriktirdikleriyle eğlenceli vakit geçirmesi olarak belirlenmiştir. Oysa para biriktirme alışkanlığı çoğu kez ailenin teşvikiyle başlar ve sürdürülür. Kidsbank bu kapsamda, çocuklara para biriktirme alışkanlığını eğlendirerek kazandıran bir kumbara olmakla beraber, ailelerin bu yöndeki eğitim çabalarını kolaylaştıracak eğitici ve eğlendirici bir araçtır.
Hedef koyma bilinci geliştirir Hedef koyma bilinci, hayat boyu ihtiyaç duyulacak düşünme, planlama, odaklanma ve istenilen sonuçları elde etmek için etkili şekilde harekete geçme becerilerinin gelişmesinde önemli rol oynar. Kidsbank çocuklara hedef koymaya özendirir. çocuklar Kidsbank'la birikim hedefi koyabilir, hedefe kalan tutarı görebilir, koydukları hedefi takip edebilirler.
ODAKLANMA
HEDEF VE BAŞARI
ARASINDAKİ KÖPRÜDÜR.
Hedef Koyma Bilinci: -Bir amaç verir. Amaç, çocuğun özgüveninin güçlenmesine yardımcı olur. -Bir amaca odaklanmasını sağlar.Bir amaca odaklanmak çocukların konsantrasyon ve bilinçli karar verebilme yeteneklerinin gelişmesinde önemli rol oynar. - çocuğu motive eder. Hedefi kendisi koyduğu için, hedefe ulaşma arzu ve enerjisi güçlü kalır.
Sorumlu para harcama bilinci geliştirir Yapılan araştırmalarda çocuğun, kendi biriktirdiği parayı harcarken, yapacağı harcamayı biraz daha dikkat ve özenle değerlendirdiği gözlenmiştir. Kidsbank'la çocuğunuz, biriktirdiği parayı; hedeflediği harcamayı veya birikimi ve hedefine kalan miktarı günlük olarak takip edebileceği için harcama aşamasında daha bilinçli ve sorumlu davranma eğilimi gösterilecektir.
Kendi geleceğine
yatırım yapmasını teşvik eder
ÇOCUKLAR
GÜZEL ALIŞKANLIKLARI,
GÖREREK, YAŞAYARAK,
PRATİK YAPARAK KAZANIR

 

Kidsbank, çocuğun belirleyeceği hedefleri arasına eğitim, hobi, sanat, spor gibi faaliyetlerine yönelik harcamaları dahil etmesi kendi geleceğine yatırım yapma kavramı oluşturmasına yardımcı olur.
Planlı para harcama
(bütçe yapma) bilinci yaratır
İyi bütçe yönetimi, ailelerin çocuklarına
öğretebilecekleri çok değerli bir beceridir. Kidsbank,
çocuğun harcama ve biriktirme arasında uygun bir
denge kurma becerisinin gelişmesine katkı sağlar.
PARASINI YÖNETMESİNİ BİLEN ÇOCUK
HAYATINI YÖNETMESİNİ BİLEN
YETİŞKİN OLUR
Kidsbank'la çocuk, biriktirdiği, hedeflediği ve hedefine kalan parayı günlük olarak takip edebildiği için biriktirmeye ne kadar devam etmesi gerektiğini; ne zaman ve ne kadar harcama yapabileceğini görerek birikim ve harcamalarını rahatça planlayabilir.
Matematik bilgisini güçlendirir  Kidsbank fonksiyonlarının kullanımı çocukların temel matematik bilgilerinin güçlenmesine katkı sağlar. FİNANSAL
OKUR-YAZARLIĞA
İLK ADIMBu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.