KİDSBANK

KİDSBANK
Geleneksel kumbaralar paraların sadece içine atıldığı ve genel olarak anne/babanın teşvikiyle kullanılan“ bozuk para kutusu” ötesine geçmez.  Çocuğu heyecanlandıracak fazla bir özelliği yoktur ve biriktirme konusunda çok da fazla bilinç kazandırmaz. Çocuk parasının takibini yapamaz, çoğaldığını göremez, belirlediği bir hedefe uzaklığı veya yakınlığını anlık takip edemez. Bunları yapması için ya paralarını saymak için kumbarasını boşaltır ya da bazı banka kumbaralarında olduğu gibi kumbarasını bankaya götürür ve hesabına yatırmak için orada saydırır. Yani  klasik kumbaralar, bilinçli biriktirme ve harcama gibi konularda vizyon sağlayıcı özelliklere sahip olmadığı için çocuğu fazla motive etmez.

Kidsbank, geleneksel kumbara konseptine farklı olarak çocukların para yönetimi konusunda daha bilinçli olmalarına katkı sağlayan özelliklere sahip, özel tasarlanmış, eğitici ve eğlendirici elektronik kumbaradır. Kidsbank bir oyuncak değildir. Kidsbank, dünyada ilk ve tek Türk parasını tanıyan, kağıt para yatırılabilen, konuşan, işlem yapabilen, kart ve şifreyle çalışan, kullanıcı adı girilebilen ve daha bir çok özelliği olan dokunmatik ekranlı kumbaradır. 

Kidsbank gerçek bir ATM gibi akıllı özelliklere sahip olduğu için çocuk hedef koyabilir, hedefine kalanı görebilir, bakiye takibi yapabilir, paralarının çoğaldığını veya eksildiğini bir tuşla görebilir. Bu sayede çocuk parası ile ilgili kararları daha bilinçli verebileceği için biriktirme konusunda daha heyecanlı ve istekli olur. Çocuk Kidsbank’ı sadece para biriktirme amaçlı değil, tüm paralarını saklayabileceği ve paralarını oradan idare edebileceği gerçek bir ATM gibi kullanabilir. Çocuk için Kidsbank anne ve babasının bankalarda yaptığı para yatırma, biriktirme ve çekme gibi işlemleri kendi evinde yapabileceği ve ona küçük yaşta para yönetimi deneyimi kazandıracak bir üründür.

Kidsbank, sadece bir kumbara değildir. Kidsbank hem çocukları heyecanlandıran ve motive eden bir üründür hem de çocuklarının temel eğitimine finansal okur-yazarlığı dahil etmek isteyen ailelerin, bu kapsamdaki çabalarını kolaylaştıracak eğitici ve eğlendirici bir araçtır.

Kidsbank, CE tescilli birinci sınıf malzemelerle üretilmiş olup EMC, EN71, EN62115 EU standardları kapsamında test edilmiştir.

Kidsbank bir Minkan markasıdır. Minkan Türkiye’nin ilk elektronik ATM kumbarası Minibank Minimatik’in yaratıcısıdır.


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.